Najlepsze zdrowotne rytuały?

Rynek herbat rozwija się w sporym tempie, a przeciętny Europejczyk może zaopatrzyć się w mieszanki pochodzące z całego świata. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się zielona herbata genmaicha ze względu na właściwości wyszczuplające, a z czasem wyrównujące metabolizm. Co warto wiedzieć o tej odmianie herbaty?

Dlaczego picie zielonej herbaty sprzyja zdrowiu?

Herbaty zielone ograniczają rozwój wolnych rodników i posiadają lecznicze właściwości dowiedzione przez wiele badań. Bardzo często występują z dodatkowymi certyfikatami jakościowymi i wpływają na przyśpieszenie metabolizmu. Akurat herbata genmaicha charakteryzuje się krótkim czasem parzenia, bo zaledwie minutowym, a w przypadku chęci wydobycia intensywniejszego smaku można potrzymać herbatę do dwóch minut. Herbata ryżowa to pewna egzotyka dla Europejczyka, a stąd moda na poznawanie nowych smaków. Dokładnie zaparzone, we właściwej temperaturze liście odbijają się pozytywnie nie tylko na zdrowiu, ale na zachowaniu energii przez cały dzień ze względu na delikatny udział kofeiny. Herbata ryżowa pasuje najbardziej do potraw japońskich, świetnie gasi pragnienie i sprawdza się przy większych upałach do regulowania temperatury organizmu.

Dlaczego warto poznawać nowe smaki herbat?

Mieszanie oraz poznawanie nowych smaków herbat to jakościowa alternatywa dla picia napojów słodzonych, coraz dosadniej opodatkowanych i zdecydowanie mało opłacalnych. Certyfikowana herbata genmaicha to rozwiązanie szczególnie polecane osobom pragnącym zrezygnować z mocnej kawy i generalnie sporej dawki kofeiny. Karmelowy smak połączony z delikatnym efektem rozgrzewającym to doskonałe uzupełnienie codziennych, porannych rytuałów. Herbata smakuje dobrze samodzielnie lub podana z delikatnymi owocami, rybą, czasami winem. Japońska długowieczność nie bierze się bez powodu, ale zależy w dużym stopniu właśnie od diety i spożywania zbilansowanych posiłków oraz napojów. Herbata ryżowa to zatem szansa na odzyskanie zdrowia i maksymalizację przyjemności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *