Co brać pod uwagę przy wyborze kontaktów elektrycznych?

W każdym pomieszczeniu, w którym niezbędne jest korzystanie z prądu, trzeba stworzyć instalację. W niej istotnymi elementami są gniazdka elektryczne. W ten sposób będzie można podłączyć dowolne urządzenie do prądu. Dobre zaplanowanie instalacji elektrycznej sprawi, że będzie bezpieczna i komfortowa w użytkowaniu. Dla odpowiedniego umieszczenia gniazdek elektrycznych, trzeba zdecydować się na sprawdzenie ich specyfikacji. Pozwala to następnie rozplanować ich rozmieszczenie w każdym pomieszczeniu. Do najpopularniejszych wersji gniazdek elektrycznych zaliczają się natynkowe i podtynkowe. Dla uzyskania większego bezpieczeństwa, można zdecydować się na takie modele, które mają uziemienie. To produkty, które mają bolec, który sprawi, że nie będzie dochodzić do awarii urządzeń. Pozwala to zabezpieczyć się przed występowaniem uszkodzeń w wyniku przepięć energii.

Jakie cechy mają nowoczesne, podtynkowe gniazdka elektryczne?

Funkcjonalnością wyróżniają się podtynkowe gniazdka elektryczne. To nowoczesne produkty, które występują w różnych wersjach. Do instalacji starego typu można z powodzeniem zastosować gniazdka z wyłącznikiem różnicowoprądowym. Natomiast w łazienkach, czy kuchniach można zastosować kontakty ścienne z klapką. Mają one zabezpieczenie przed wilgocią. Ma to duże znaczenie w takich miejscach, gdzie występuje woda. W domach to między innymi kuchnia i łazienka, ale również piwnica. Do nowoczesnych wersji podtynkowych gniazd zaliczają te, które są dodatkowo wyposażone w port USB. Pozwala to wygodnie podłączyć do nich urządzenia zasilane w ten sposób.

Kiedy zdecydować się na gniazdka z ochroną przed dziećmi?

Gdy w domu przebywać będą małe dzieci, wówczas warto zdecydować się na gniazdka, które mają specjalną klapkę. Otwiera się ona wyłącznie po włożeniu wtyczki. W ten sposób dzieci nie będą mogły włożyć do gniazdka żadnego przedmiotu. Wybierając takie produkty, można zdecydować się na różne modele. Poszczególne mogą różnić się między sobą kształtem, jak i też kolorystyką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *