Co można oddawać na skup złomu?

Obecnie złom jest bardzo popularny, dlatego też warto wiedzieć, co można oddać na skup, dzięki czemu da się dodatkowo zarobić i przy tym dba się o środowisko.

Czemu warto korzystać ze skupu złomu?

Skup złomu to świetne miejsce na to, by można było w sposób ekologiczny pozbyć się śmieci oraz rzeczy, które zalegają w garażu czy w piwnicy. Puszki czy inne produkty, które oddaje się na skup jak Miliomet, są często także przez złomiarzy wybierane z pojemników na śmieci. Warto pamiętać, że każdy z nas może przyczynić się także do segregacji śmieci poprzez ich odpowiednie odkładanie do danych worków. Wówczas tak przygotowane rzeczy można oddać do złomu i czerpać z tego zyski. Dzięki odpowiedniej segregacji kolejka do wagi na złomowisku szybko się zmniejsza.

Co można oddać na złomowisko?

Warto pamiętać, że skupy złomu mogą mieć różne wymagania, co do oddawanych produktów. Jednak najczęściej skup złomu przyjmuje takie rzeczy jak:

– aluminium,
– brąz,
– cynk,
– ołów,
– miedź.

Najczęściej na złom oddawane są puszki po różnego rodzaju piwach czy napojach gazowanych oraz kable. Są to też produkty, które najbardziej opłacają się cenowo dla złomiarzy i osób, które interesują się zbieraniem złomu. Złom można oddawać przez cały rok, niezależnie od tego, jaka jest pora roku.

Gdzie znajdują się skupy złomu?

Najczęściej tego rodzaju skupy znajdują się przy wjazdach do miasta oraz mogą być również umieszczone w centrum. Często także można spotkać skup złomu, który znajduje się przy głównej drodze, dzięki czemu można bez problemu do niego wjechać. Warto też dodać, że skupy złomu są przeważnie czynne od poniedziałku do piątku lub soboty. Natomiast w niedzielę i w święta mogą być nieczynne.

Dobrze jest też pamiętać, by przed wizytą w skupie złomu posegregować tak przedmioty, aby wszystkie były umieszczone w odpowiednich workach, dzięki czemu pracownicy złomu będą mogli od razu wszystko zważyć. Należy też pamiętać, że często na złomie pracownicy mogą również sprawdzić wyrywkowo, czy dane przedmioty na pewno nadają się na złom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *