Godziny otwarcia:
  • Wtorek — Piątek: 10:00 – 18:00
    Poniedziałek, Sobota: po umówieniu telefonicznym
Kontakt w sprawie aukcji:

Dom Aukcyjny FACE TO FACE ART ma przyjemność zaprosić Państwa na Aukcję Fotografii wykonanych w technikach szlachetnych, która odbędzie się w dniu 11 kwietnia 2019 roku, o godzinie 19.00 w siedzibie Domu Aukcyjnego przy ulicy Wspólnej 61/107 w Warszawie.

Przypadająca w tym roku 180 rocznica wynalazku fotografii stanowi znakomity moment na przybliżenie Państwu i umożliwienie zakupu prac wybitnych krakowskich artystów fotografików, tworzących właśnie w takich technikach.

Pomimo upływu czasu i rozwoju dziedziny fotografii, możliwości jakie daje nam wszystkim ogólnie dostępna technologia, prace tworzone w klasycznych, szlachetnych technikach nabierają dodatkowej wartości. Tu nie tylko liczy się ujęcie czy tematyka dzieł, ale również kunszt wytworzenia tych prac.

Znakomita ich część to prace unikatowe, często pochodzące ze zbiorów artystów, pozostałe, stworzone były w ramach limitowanych edycji. Wszystkie jednak cechuje ich niepowtarzalność, są efektem manualnej pracy artysty i stanowią obiekty kolekcjonerskie.

Na aukcji dostępne będą dzieła artystów krakowskich kilku pokoleń, począwszy od znakomitych gumistów – Aleksandra Mitki, Konrada Pollescha i Marka Gardulskiego, poprzez tworzącego w technice fotograwiury Macieja Plewińskiego do młodszego pokolenia artystek, tworzących w technikach gumy, cyjanotypii - Renaty Młynarczyk, srebrowo-żelatynowej - Anity Andrzejewskiej oraz Beaty Długosz, wykorzystującej rzadko stosowane techniki bezkamerowe.  

Wystawa przedaukcyjna w terminie 29 marca – 11 kwietnia. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w licytacji.

 

 

(
Przewiń do góry okna