Matthew 27; 50 - 53 z teki "40 Paintings of the Bible"
nr 3

Salvador Dali (1904 - 1989) Matthew 27; 50 - 53 z teki "40 Paintings of the Bible", 1964 r.

litografia barwna/papier
19,5 x 28 cm
sygnowany na kamieniu p.d.: "Dali/1964"

Cena wywoławcza: 400 zł

19,5 x 28 cm w świetle passe – partout, 27 x 35 cm (arkusz)

Litografia z teki "40 Paintings of the Bible" została wydana w 1986 roku przez Ars Mundi Collection/ Pattloch – Hannover/ Aschaffenburg. Numer teczki X - 400
Portfolio Salvadora Dali „40 Paintings of the Bible", składające się z 40 barwnych litografii było ekskluzywną edycją wydaną przez Ars Mundi Collection. Litografie tworzył Salvador Dali w latach 1964 – 1969. Litografie w tym portfolio zostały wydrukowane jako wysokiej jakości, oryginalne grafiki przy użyciu 6 – 15 kolorów, ozdobione złotem i brązem, na matowym papierze artystycznym.
Tekę "40 Paintings of the Bible" w limitowanej edycji drukowano od 1 stycznia do 31 grudnia 1986 roku.