Biografia
Malarz, rysownik, grafik, twórca kompozycji z zakresu sztuki użytkowej i wielkoformatowej, teoretyk, kurator wystaw i pisarz. Jako kurator przygotował i zrealizował dziesiątki wystaw oraz jest autorem wielu profesjonalnych tekstów.
Studia na Politechnice Słowackiej w Bratysławie, kierunek architektura (1964–1966); Katedra Teorii i Edukacji Sztuki na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Palackiego w Ołomuńcu (1970–1975, V. Zykmund, F. Dvořák, Z. Kudělka, I. Hlobil, A. Nádvorníková), gdzie uzyskał stopień doktora w tej dziedzinie filozofii w 1983 roku.
Występuje na wystawach indywidualnych od 1981 r., zbiorowo od 1970 r. Reprezentowany w zbiorach: Muzeum umění Olomouc, Galerie výtvarného umění w Ostrawie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej, Městská galerie Trutnov, Vlastivědné muzeum w Šumperku,
Statutární město Olomouc, Obec Spytihněv, Muzeum Archidiecezjalne Katowice (PL), Mini Print International Cadaques (E), Galerija DLUM, Maribor (SLO) oraz w kolekcjach prywatnych w Europie.
Przewiń do góry okna