Biografia
Obecnie jest studentką V roku Grafiki o specjalności Grafika Warsztatowa w Pracowni Wklęsłodruku Katedry Grafiki WSzP UMK w Toruniu, prowadzonej przez dr hab. Marka Zajko prof. UMK.
Brała udział w wielu wystawach i konkursach, m.in. 2nd International Print Bienniale w Łodzi w 2018 r. i Umbra: New Prints for a Dark Age Exhibition w Nowym Jorku w 2019 r.

Roksana Żelazkiewicz o swojej twórczości:
"W swoich grafikach odnoszę się do ludzkiego ciała; poprzez zdeformowanie i niedopowiedzenia buduje własną wizję figury - obraz człowieka udziwnionego, zniszczonego oraz oszpeconego. Skupiam się na formach; polegając na dynamicznej kompozycji, aby stworzyć dwuwymiarową powierzchnię. Wyzwanie polega na wyjściu poza zwyczajność; aby uchwycić swoje unikalne ja. Zamiast trzymania się wyznaczonych przez standardowy format granic, grafiki powstały poprzez złożenie ze sobą wyciętych po formie matryc. Tnę, zniekształcam, zmieniam, szukam napięć między elementami komponowania. Niszczę. Potem rekonstruuję. Buduję obraz z kawałków. Grafiki powstają przy użyciu charakterystycznych technik metalowych, takich jak przerysowania i przetworzenia, wykorzystując głębokie trawienia i różnorodność faktur".
Przewiń do góry okna