Biografia
Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody. Posiada tytuł EFIAP.
Fotografuje pejzaż w wielu jego odmianach, czysto przyrodniczy, kulturowy, miejski i industrialny. W latach 70 ubiegłego wieku współpracował z prasą, głównie studencką i techniczną. Obecnie realizuje swoje projekty fotograficzne niespiesznie, poszukując spokoju, prostoty i kontemplując światło oferowane przez naturę. Artystę niezmiennie zachwyca piękno świata, które stara się pokazać w swojej fotografii, często zbliżonej do abstrakcji, czasami w minimalistycznej formie. Od czasu do czasu podejmuje krótsze lub dłuższe podróże fotograficzne, podczas których realizuje swoje projekty.
Autor kilku wystaw indywidualnych: o pięknie włoskich Dolomitów, o zlikwidowanej hucie cynku, o buczynie w rezerwatach przyrody Województwa Śląskiego, o pejzażu w fotografii, o ciszy panującej na wydmach Słowińskiego Parku Narodowego, o abstrakcji współczesnej architektury przemysłowej.
Uczestnik wielu wystaw zbiorowych. Udział w licznych konkursach przynosił artyście wyróżnienia i nagrody, co zaowocowało uzyskaniem tytułu EFIAP.
Przewiń do góry okna