Biografia
Artysta fotograf, członek Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego RPS (Wlk. Brytania) oraz Amerykańskiego Towarzystwa Fotograficznego PSA (USA). Jest pomysłodawcą i przewodniczącym Międzynarodowych Salonów Fotografii Artystycznej Lekarzy „PhotoArtMedica" w Częstochowie. Został uhonorowany tytułem wybitnego artysty fotografika (EFIAP/s) przez Fédération Internationale de l'Art Photographique oraz artysty fotografika przez Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej oraz Związek Polskich Artystów Fotografików.
Krzysztof Muskalski łączy dwie pasje okulistykę i fotografię artystyczną, podkreślając że oko i aparat fotograficzny mają szereg analogii w budowie i funkcjonowaniu. Szuka inspiracji w fotografii podróżniczej, która stanowi dla niego niezwykłe wyzwanie, bowiem łączy w sobie wiele gatunków fotografii. Przemierzył blisko sto krajów dokumentując obrazy zmieniającego się świata. Stara się uchwycić zarówno to co trwa w naszej rzeczywistości od wieków jak i ulotne jej momenty. Dokumentuje życie wielkich metropolii jak i codzienność wiosek na rubieżach cywilizacji. Obrazuje różnorodność natury i jej zmieniające się oblicze. W swoich fotografiach chętnie prezentuje też pejzaż Polski, wskazując na jego atrakcyjność w pejzażu świata. Prowadzi Autorską Galerię Fotografii „Czas Podróży" w Częstochowie, w której prezentuje wystawy fotografii ze swoich podróży – wybrane pod patronatem medialnym National Geographic Polska. Swoje fotografie prezentował na kilkudziesięciu wystawach autorskich i zbiorowych w Polsce i zagranicą. Jest laureatem wielu zagranicznych i krajowych konkursów fotograficznych.
Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi oraz Medalem „Za Zasługi dla Fotografii Polskiej" w 100-tną rocznicę uzyskania przez Polskę Niepodległości.
Przewiń do góry okna