Biografia
Artysta fotograf, Oficer Łącznikowy FIAP z tytułem honorowym ESFIAP. Członek Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (Federation Internationale of Art Photography) oraz Związku Polskich Fotografów Przyrody ZPFP.
Dorota Kycia ukończyła Studium Związku Polskich Artystów Fotografów ZPAF w Warszawie oraz Warszawską Akademię Fotografii. W latach 2011 – 2014 była wiceprezes IFWP - Międzynarodowej Federacji Fotografów Dzikiej Przyrody (International Federation of Wildlife Photography). Szczególne miejsce w jej twórczości zajmuje fotografia dzikiej przyrody, ptaków oraz krajobrazu. Dorota Kycia od dzieciństwa pasjonowała się fotografią. Początkowo były to zdjęcia reportażowe, zaś po ukończeniu studiów fotograficznych głównym kierunkiem jej twórczości stała się fotografia przyrodnicza.
Artystka aktywnie uczestniczy w krajowych i międzynarodowych wystawach fotograficznych, w swoim dorobku ma dziesięć wystaw indywidualnych, a także udział w ponad stu wystawach zbiorowych w Polsce i na świecie. Jest również laureatką kilkudziesięciu nagród i wyróżnień za twórczość fotograficzną, przyznanych w Polsce i za granicą.
Została uhonorowana medalem Fotoklubu RP im. L.J.M. Daguerre w 2013 roku w uznaniu zasług dla rozwoju twórczości fotograficznej. W 2015 roku otrzymała także złoty medal Fotoklubu RP "Za zasługi dla rozwoju twórczości fotograficznej", a w 2018 medal Stowarzyszenia Twórców Fotoklub RP „Za zasługi dla fotografii polskiej", z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przewiń do góry okna