Anita Andrzejewska

Biografia

Absolwentka grafiki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotografka, podróżniczka i ilustratorka książek dla dzieci. Stypendystka Ministra Kultury, zdobywczyni licznych nagród krajowych i zagranicznych, m.in. w konkursie na projekt fotograficzny dla amerykańskiego Santa Fe Center for Visual Arts oraz w zorganizowanym we Francji konkursie ilustracji dziecięcej Figures Futur. Swoje prace wystawiała w Kanadzie, Islandii, Japonii, USA, Iranie, Turcji, Niemczech, Czechach, Francji, Grecji, Hiszpanii, na Węgrzech i Słowacji. Współpracuje z Galerią Leica w Warszawie i Galerie Camera Obscura w Paryżu. Od lat angażuje się w projekty artystyczno-społeczne, łączące Europę i Azję. Prowadziła m.in. warsztaty plastyczne dla dzieci w indyjskim Ahmedabadzie, kilkakrotnie odwiedziła też Iran, gdzie współtworzyła projekty fotograficzno-literackie w Teheranie, Isfahanie, Szirazie, Jazd.
Prowadzi autorskie zajęcia z fotografii w Warszawskiej Szkole Fotografii,  fotoekspedycje z Akademią Nikona oraz warsztaty fotograficzne i plastyczne dla dzieci dla instytucji kultury w Polsce i za granicą.
Najczęściej fotografuje posługując się tradycyjną techniką srebrową, na czarno-białych negatywach i robi odbitki własnoręcznie w ciemni.
Przewiń do góry okna