Wystawa Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej

Studenci Pracowni Tkaniny Eksperymentalnej prowadzonej przez Prof. Barbarę Łuczkowiak po raz kolejny w sezonie wakacyjnym wypełnią swoimi pracami wnętrza Galerii Bardzo Białej. Prezentowane realizacje młodych twórców są bardzo różnorodne, poruszają odmienne problemy i obrazują indywidualne koncepcje. Każda z nich wyraża personalne postrzegania świata i sztuki. Spojrzenia te często zasadniczo się od siebie różnią, łączy je natomiast eksperymentalne i nowatorskie zgłębianie badanego problemu oraz wykorzystanie różnorodnych materiałów i technik.

Głównym założeniem programu Prof. Łuczkowiak jest tworzenie przez studentów własnych koncepcji artystycznych. Niezwykle ważnym aspektem rozwoju twórczego jest poszukiwania indywidualnego języka wypowiedzi plastycznej, eksperymentowanie, rozwijanie własnych środków wyrazu artystycznego i wyobraźni. W Pracowni realizuje się bardzo różnorodne indywidualne projekty; instalacje, obiekty, prace oparte o tkaninę przestrzenną, tkaniny-collage czy tkaniny rzeźbiarskie. Istotnym aspektem jest wykorzystywanie różnorodnych materiałów takich jak tkaniny tekstylne, drut, drewno, metal, papier, tworzywa sztuczne.

Pracownia Tkaniny Eksperymentalnej działa na wydziale Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jest pracownią specjalizacyjną dla studentów od 2 do 5 roku studiów. Na tegorocznej wystawie będzie można zobaczyć prace studentów z Wydziałów Malarstwa, Wzornictwa i Scenografii, a także osób realizujących program Pracowni w ramach programu Erasmus z Akademii Sztuk Pięknych w Zurychu, Bolonii oraz Valencii.

Uczestnicy wystawy :

Karolina Ratajczyk
Klara Wysocka
Kamila Śladowska
Michał Łapczyński
Aleksandra Dzwonkowska
Małgorzata Sobieraj
Iryna Artsiukevich
Aleksandra Makuch
Bartłomiej Kulpa
Karol Motulewicz
Katarzyna Nowakowska
Justyna Montusiewicz
Oktawia Winiarska
Hanna Went
Weronika Minias
Karolina Wlazło
Magdalena Niścior
Moninka Skomra
Dominika Soćko
Konrad Dybicki
Karolina Kabała
Marina Yvette Moya
Dzidzi Germin
Nikola Filipovic
Andrea Madiavilla
Klaudia Jaszczuk
Robert JankowskiPrzewiń do góry okna