Miejsce wystawy: Galeria Bardzo Biała

Wystawa Zmagania -  jest wielowątkową formą malarską, zarówno w formacie technicznym (koła / kwadraty / prostokąty), jak i tematyce – jest przede wszystkim złożoną strukturą zagadnień, z którymi się ZMAGAM, ubraną w dialog:

koloru / faktury / pozy czy gestu.

To obrazy, które łączą w sobie elementy malarstwa figuratywnego z malarstwem abstrakcyjnym, polemika dwóch materii, energii.

Wystawa składa się z cykli obrazów olejnych powstałych w latach 2016 – 2018 pod zbiorczym tytułem Zmagania, mogąc stanowić całość są zarazem odrębnymi bytami, cyklami:

Usiłowania,

Nieulegnę,

Ikony współczesności,

Znamiona czasu,

Nie zaniknę.

Łączy je problem, o którym za ich pośrednictwem próbuję opowiedzieć, dialog świata wewnętrznego człowieka z jego odbiciem w świecie zewnętrznym. To mocowanie się z własnym ja, to zapis emocji pozostawiający w nas ślady, to swoista walka z rzeczami, które próbują nas ograniczać. Ludzkie postacie przedstawione w dynamicznych pozach to symbol ustępstw, który każdy z nas musi odtańczyć z losem. Plamy, kropki, ciapki to ślady, znamiona, blizny, które odbijają się na duszy. Ukośne dynamiczne pasy to rzeczy, ludzie, wydarzenia, które próbują nas zniewolić, powstrzymać, splątać.

Powodem powstania tych obrazów są zagadnienia bolesne i zagmatwane, lecz w trakcie ich powstawania kolorystyka - która sama mnie prowadzi - świadczyć może o tym, że wbrew trudnej rzeczywistości PODĄŻAM dalej.
Przewiń do góry okna