Jakie problemy rozwiązuje chirurgia stomatologiczna?

Pacjenci mają w gabinetach stomatologicznych do czynienia z coraz lepszymi metodami leczenia. Chirurgia stomatologiczna to jeden z najpopularniejszych działów, a dodatkowo praktycznie całkowicie bezbolesny ze względu na znieczulenia miejscowe i ogólne. Można powiedzieć, że dobry gabinet dentystyczny bez chirurgii stomatologicznej po prostu nie wygeneruje odpowiednich zysków. Jakie problemy rozwiązuje ten dział i w jaki sposób pacjent powinien przygotować się do wizyty?

Co warto wiedzieć o chirurgii stomatologicznej?

Anatomia chirurgiczna obszaru szczękowo-twarzowego to bardzo skomplikowane zagadnienie. Chirurgia stomatologiczna zajmuje się regeneracją obszaru bocznego i przedniego żuchwy, dnem jamy ustnej, obszarem osadzenia języka, ustawieniem podniebienia. Niektórzy pacjenci po naprawie szczęki i odzyskaniu właściwego, pierwotnego ustawienia nie odczuwają nawet szumów usznych. Rozluźnienie szczęki po poważniejszym zabiegu ogranicza lub eliminuje problemy z bruksizmem, ale to naturalnie wymaga pogłębionych konsultacji z doświadczonymi specjalistami. Chirurgia stomatologiczna wiąże się standardowo z ekstrakcją uszkodzonych i zatrzymanych zębów, których nie da się już uratować endodoncją. Najczęściej zabiegi łączy się ze znieczuleniem miejscowym. Dzięki temu pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. To ogromny skok jakościowy. Jeszcze kilka lat temu dentyści usuwali zęby bez żadnego znieczulenia, a wielu pacjentów nabawiło się przez to trwałych fobii. Chirurgia stomatologiczna wchodzi też w skład implantologii. Przy wstawianiu implantów pacjenta trzeba odpowiednio przygotować, co wiąże się nawet z cięciem niektórych tkanek miękkich. Wiele zależy od indywidualnych konsultacji.

Dlaczego warto skonsultować się z chirurgiem stomatologicznym?

Chirurgia stomatologiczna daje szybki wgląd do ogólnego stanu jamy ustnej pacjenta i umożliwia przygotowanie zabiegów chroniących zęby długoterminowo. Techniki chirurgiczne przyjmują coraz dokładniejszy wymiar. Chirurdzy posługują się mikroskopami i precyzyjnymi narzędziami, a to ogranicza lub eliminuje skutki uboczne praktycznie do zera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *